2016. január 1., péntek
Leitkultur – Der Wurzeln Beschnitten
Leitkultur – Der Wurzeln Beschnitten (2012)
Egy újabb – ki tudja hányadik – project némethonból. A Strumwehr frontembere a zenekar – ki tudja hányadik – sorlemeze mellett hozta létre ezt az új formációt. Ebben az esetben is maximum a tagság az, ami különbözik az anyazenekartól. Olyan az egész, mintha egy Sturmwehr albumot hallanék, amin a dalokat megbolondították némi szintetizátoros aláfestéssel. Ez sokat dobhatna a műsoron egy másik banda esetében, de a főzenekar egyébként is a dallamos rockzenét részesíti előnyben, így enélkül a plussz nélkül is élvezetes lenne a produkció. Akinek a Leitkultur (16 oldalas szövegkönyv) bejön, az nyugodtan elkezdheti gyűjtőgetni a Sturmwehr lemezeit. Sok sikert, és kitartást kívánok hozzá!
10 Szám 52:40 perc
Heiliges Reich – Sacrum Imperium
Heiliges Reich – Sacrum Imperium (2013)
A HR egy újabb mellékzenekar, vagy fogalmazzunk inkább úgy, hogy egy Macht Und Ehre project. Nem nagy a különbség a két zenekar között, így a MUE rajongók új kedvencet avathatnak. Nekem egy kicsit felemás az album. Vannak nagyon jól kidolgozott, kifejezetten izgalmas alkotások a korongon, de akadnak semmitmondó, könnyen felejthető számok is. Kis túlzással elmehetne egy MUE sorlemeznek is. Az OPOS egyébként ezúttal a digipack mellett tette le a voksát (16 oldalas booklet). Szép-szép, de vannak sokkal ütősebb kiadványaik is.
14 Szám 56:21 perc
Heiliger Krieg – Bekenntnis
Heiliger Krieg – Bekenntnis (2014)
A Bekenntnis az ex-Race War ’14-es albuma. Az Oldschool Records a külalaknál a Daily Broken Dream bemutatkozó anyagához hasonló csodát készített, ami így 24 oldalra rúg. A zenekar sem maradt el a várakozásoktól. A szokásos lendületet hozzák néhány slágeresebb dallal, ezúttal végig német nyelven. Mondanám, hogy összességében a 2014-es év legjobb lemeze, de annyi kiadvány lát mostanában napvilágot, hogy ez így nem biztos, hogy megállná a helyét. Így csak marad 2014 EGYIK legjobb lemeze, ami persze a RAC vonalat illeti.
13 Szám 49:07 perc
Priorität 18 & Sachsonia – Herz Und Hand Fürs Vaterland
Priorität 18 & Sacshonia – Herz Und Hand Fürs Vaterland (2014)
Nagyon szép, 16 oldalas borítóval megáldott kiadvány a PC Records gondozásában. Részben támogatói CD, mivel a bevétel egy része az ukrán kollégáknak megy, akiknél a megjelenéskor éppen állt a bál. A nálunk kevésbé ismert csapatok igen jól szerepelnek. A 4-4 saját szerzemény mellett találhatunk egy intrót, és egy közösen előadott nótát is. Nagyon kellemes csalódás volt ez az osztott korong, amihez nem fűztem nagy reményeket, de az eredmény minden várakozásomat felülmúlta. Nagyon ígéretes anyag.
10 Szám 38:59 perc
Brutal Attack – Tales Of Glory
Brutal Attack – Tales Of Glory (1989)
A BA egyik, sokak szerint legjobb lemeze. Néhány időtálló slágerrel, mint az „Under The Hammer”, „Ocean Of Warriors”, vagy a címadó. Ezeket a számokat még szerintem az is ismeri, aki nem veszi meg a BA lemezeit. Sajnos a külsőről ismét a ROR gondoskodott, ami annyit jelent, hogy bár a fedőkép nem rossz, minimális a körítés. Egy árva lapocska az egész. BA rajongóknak kötelező, de a többiek sem mehetnek el mellette szó nélkül.
12 Szám 46:03 perc
BREAK – Japanese & Australian Skinheads Compilation
Blood Red Eagle & Aggro Knuckle – Japanese & Australian Skinheads Compilation (2012)
A japánokkal kapcsolatban mozgalmi szempontból kétféle megítélésről hallottam. Az első, és tapasztalatom szerint ennek képviselői vannak kisebbségben, az, hogy a japók színesek, sárgák, és semmi helyük a modern, globális NS mozgalomban. A másik felfogás szerint japán különleges szerepben van, és bár nem tartoznak az europid rasszhoz, nem zárkózhatunk el akár a bajtársi együttműkődéstől sem. Véleményem szerint az utóbbinak, és annak köszönhető az egyre jobban előtérbe kerülő japán mozgalom, hogy mint ősi kultúrnép ugyanolyan problémákkal küzdenek, mint európai társaik. Idegenek által gerjesztett válság, a természetellenes életmód propagálása, a nemzeti tudat rombolása, csökkenő népesség, stb. Az AggroKnuckle egy elég jó kis csapat a felkelő nap országából, míg az ausztrál Blood Red Eagle nem szorul különösebb bemutatásra. Az ő közös megmozdulásuk; a BREAK, egy 12 számos split, amin 6-6 számmal szerepelnek. Ezek már megjelentek valamilyen formában korábban, de 2012-ben újrakeverték, átírták őket. Sem a muzsika, sem a 8 oldalas fekete-fehér borító nem egetrengető. Tulajdonképpen egy teljesen átlagos produkcióról van szó, aminek legnagyobb vonzereje a két fajilag is különböző nemzet, akiket a közös gondolkodásmód hozott össze erre a CD-re. Én is kifejezetten ezért vettem meg, nem másért.
12 Szám 38:15 perc
Stahlgewitter – Das Hohelied Der Herkunft
Stahlgewitter – Das Hohelied Der Herkunft (2013)
Mivel a jelenlegi német banánköztársaság kíméletlenűl üldőz mindent, ami német, így nem nehéz bekerülni a hivatalosan nem kívánatos zenekarok közé. Az élbolyba viszont így sem könnyű bejutni, mert ezek is legfőképpen azokat szemelik ki célpontnak, akik tehetségüknek köszönhetően nagyon népszerűek. Mostanság az utóbbi időben kicsit háttérbe szoruló Lunikoff mellett Gigi a legnagyobb ilyen „veszedelem”, és persze főzenekara a Stahlgewitter is. A csapat átigazolt a Das Zeughaus kiadóhoz, akik egy pompás 20 oldalas szövegkönyvvel örvendeztettek meg minket. Maradéktalanul elégedett vagyok a külsővel, de jobban örültem volna egy külföldi kiadónak, mert így a nagyon valószínű németországi betiltás után is elérhető lehetne a lemez a rajongóknak. Akik garantáltan be fognak ruházni erre az újabb remekműre. A stílus nem változott, viszont egyre kiforrottabb, amit művelnek. Slágerek is akadnak szép számmal, és a korong erősségét jelzi, hogy nálam ezek folyamatosan változnak. Kár, hogy a banda körüli hisztériázás sokkal gyakoribb, mint a lemezmegjelenések.
11 Szám 47:02 perc
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)