2016. augusztus 1., hétfő
I.C.1 – Based On A True Story
I.C.1 – Based On A True Story (2015)
Amikor tehetséges muzsikusok összeállnak, akkor abból általában valami jó szokott kisülni. Hatványozottan igaz ez akkor, ha a résztvevők között britek is vannak. Azt veszem észre, hogy legyenek bármilyen tehetségesek is a szigetország zenészei, nem nagyon tudják kitágítani a stílusuk határait, és ez egy idő után elég unalmasnak hat. A vérfrissítés néha csodákat művel. Az I.C.1 esetében ez annyira jól sült el, hogy a német Carpe Diem zenészei Andy-vel (Razor’s Edge) már a harmadik közös munkájukkal ostromolnak minket. Több mint egy tucat angol nyelvű RAC himnusz változatos zenei aláfestéssel csakis pozitív visszhangra találhat. Ahogyan az első két lemeznél, úgy jelen esetben is. Igazi Skinhead-Rock csemege.
14 Szám 46:31 perc
Frakass – Le Sang Perdu
Frakass – Le Sang Perdu (2015)
Nem tudom, mi lehet az oka, de Franciaország vezető RAC zenekarának legújabb lemeze szerzői kiadásban jelent meg. A 14 dalt tartalmazó album (ebből kettőt már hallhattunk a Blood Bounded Alliance Split-en) nem hazudtolta meg azt a feltevésemet, miszerint ők jelenleg a legjobbak, már ami Gallia RAC zenéjét illeti. A muzsikájuk egyébként valamivel keményebb, mint a hasonszőrű bandáké. Nemegyszer már inkább metál, mint rock. Talán ez is lehet az oka, hogy változatosabbak az albumaik, és nem unatkozunk az x. lemez után sem. Talán a témákat egy kicsit váltogathatnák. Szívesebben hallanék most már tőlük valamit a régi francia hősőkről például, a sok nordikus, 2. világháborús német téma helyett.
14 Szám 57:56 perc
ADL 122 – O.F.F.
ADL122 - Official Football Fan (2006)
Nem sok olyan lemez volt az elmúlt pár évtizedben, amit annyira vártak volna taljánföldön, mint az ADL122 visszatérő albumát. A hívők imái végül meghallgatásra találtak, és ’06-ban kezükben tarthatták a nagyöregek 3. sorlemezét. Azt hiszem, nem okoztak csalódást. A 13 nóta (+videóklipp) elég jól tükrözi, miért is szeretik őket annyira. Maradtak az általuk is népszerűvé vált pergős olasz RAC-nál. Tehetségüket mi sem bizonyítja jobban, mint az a „sajnálatos” tény, hogy már ezt a lemezt is szinte lehetetlen beszerezni. 16 oldalas szövegkönyv.
13 Szám 48:36 perc
Hyperborea – La Isla De La Memoria
Hyperborea – La Isla De La Memoria (1999)
Fantasztikus dallamokkal teletűzdelt muzsikát tálal nekünk a hispán együttes. Igazi epikus alkotás, lírai megoldások. Természetesen csak a lágyabb rockzenét szeretők fogják kedvelni. Egyébként a lemeznek létezik olasz változata is, és a fanatikusabbak megpróbálhatják esetleg beszerezni, de az korántsem lesz egyszerű. Manapság már ez a verzió is ritkaságnak számít. Én sokáig nem tudtam betelni vele, bár az is igaz, hogy hangulat kell hozzá. Elsősorban Estirpe Imperial rajongóknak ajánlanám. A borító is ötletes, és a 8 oldal tartalmazza a dalszövegeket, illetve egy biográfiát is, de sajnos spanyol nyelvű az egész, így nem sokat tudtam kihámozni belőle. Szép lemez. Kár, hogy nem volt folytatás.
10 Szám 39:27 perc
Thodthverdthur – Killed By The Might Of Nordic Wrath
Thodthverdthur – Killed By The Might Of Nordic Wrath (1998)
A megjegyezhetetlen nevű formáció egy Buldok project-et takar. A lemez eredetileg ’98-ban jelent meg, de nagyrészét lefoglalta a „cseh” rendőrség. Az újrakiadás bevétele pedig támogatói célokat szolgál. Ennyit tudunk meg a 4 oldalas bookletből. Bár ezek az oldalak angolul íródtak, ahogyan a tracklist is, a csapat dalai mégis cseh nyelven szólnak hozzánk (persze kivételek most is vannak). Ahogy elnézem, itt is nordikus, kelta témákat boncolgatnak, és nyoma sincs a cseh héroszoknak. Tulajdonképpen egy Buldok sorlemez is lehetne, mert ugyanaz a monumentális, komplex muzsika árad belőle mitológiai témákkal megtöltve. A tiltás ennek okán érthetetlen számomra, bár el tudom képzelni, hogy a „cseh” kommiszárok még annyira sem beszélnek csehül, mint én. A nyelvezet ellenére a kiadvány tartalma lenyügőző, csakúgy mint a Buldog lemezeké volt. A 9 saját szerzemény mellé felcsempésztek még két koncertfelvételt is; egy Shutdown, és egy RaHoWa feldolgozást is (a listán ezek sorrendje fel van cserélve, a RaHoWa dal pedig félbe van vágva a lemezen). Nagyon igényes muzsika, nagyobb figyelmet érdemelt volna.
11 Szám 54:41 perc
Point Blank – Heathen 4 Life
Point Blank – Heathen 4 Life (2009)
A PB-ért egy Chris O. elnevezésű amerikai fiatalember felelős, aki nem mellékesen olyan zenekarokkal tette le a névjegyét, mint az Attack, a Code Of Violence, vagy a mára már kultikusnak számító Kill Or Be Killed. A muzsika azért ezeknél a csapatoknál valamivel dallamosabb, de egetrengető változásról mégsem beszélhetünk. Maradt ez a klasszikus amerikai hc/metál/rac durvulat, amit annyira szerettek művelni a jenkik a ’90-es években. A szövegek mondhatni politikamentesek, de süt belőlük a rendszer iránti gyűlőlet nem kevés trágársággal ízesítve. Múltidézőnek nem rossz, és alapjáraton néha én is elhallgatom, de mára már talán eljárt a stílus felett az idő. 8 oldalas, színes szövegkönyv.
13 Szám 28:55 perc
Bound For Glory – Death And Defiance
Bound For Glory – Death And Defiance (2014)
Az NS metál legnagyobb óriásai a hosszú szünetet megelégelve újra gyártani kezdték a lemezeket. Ennek eredménye a D&D is. Az album összességében nekem átlagosan jó. Vannak gyengébb, és nagyobb kaliberű szerzemények, de slágert nem igazán találtam. Ami különösen tetszik, hogy elég nemzetközi témákat válogattak össze. Van magyar (1956), svéd (Stockholm Burning), német-francia (Verdun), és lengyel (Katyn) vonatkozású nóta is. Sőt, még a nem létező szlovák néphez is kapcsolódik egy szerzemény (Carpathian Thunder). A kiadvány legnagyobb gyengeségének a borítót tartják. Nem tudom. A 10 oldal kinézete nem rossz, engem inkább a túl pici betűméret lepett meg (nagyobbnak is lett volna hely), viszont az is tény, hogy láttunk már sokkal szebbeket is a PC Records-tól.
12 Szám 59:07 perc
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)