2017. március 1., szerda
Legittima Offesa – Live
Live In Hungary 23.08.2008
Sajnos a Molokoplus sohasem az igényes borítóiról volt híres. A 4 oldalas booklet pár fényképet, és csak minimális információt tartalmaz. De a tartalom a fontosabb (gondoljunk csak a Fortress lemezekre). Ez esetben egy elég jó minőségű koncertfelvételt kínálnak nekünk egy ismert olasz csapat főszereplésével a Legittima Offesával. Hangulatos felvétel, amiben megtalálható az a plusz, amiért népszerűek a koncertlemezek. Alapból tettem volna vele egy próbát, de az, hogy magyarországi eseményen készült, kihagyhatatlanná tette a számomra. Azoknak meg, akik ott voltak, igazi csemege lehet.
14 Szám 51:38 perc
Kill Baby, Kill! – Product Of Society
Kill Baby, Kill! – Product Of Society (2009)
A tragikus sorsú énekes zenekarának 3. soralbuma gyakorlatilag semmiben nem különbözik a korábbi lemezektől. Flamand létükre maradt az angol nyelv, a társadalomkritikus, néhol vicces, néhol halálosan komoly szövegek (8 oldalas booklet), valamint az ezeket kisérő punkos, Oi-os muzsika. Zseniális, és megunhatatlan. Tényleg nagy kár ezért a srácért.
10 Szám 39:49 perc
surVIVors - Survivors Of The Plague
surVIVors - Survivors Of The Plague (2015)
A „Survivors Of The Plague” vagy csak egyszerűen „surVIVors” egy Empire Falls project-et takar, ami a D-Beat Punk / Hardcore stílust követi. Nálam ez azt jelenti, hogy ez egy punkos, hc-s vadulás, amely a rendszerellenességet tűzte zászlajára. A lemez 18 számot tartalmaz. Elvileg egy válogatás (6 szám a „Humanism Is Shit”-ről, 5 szám a „The System Causes Pain”-ről, 4 szám az „Überlebenden Der Pest”-ről, valamint 3 eddig kiadatlan feldolgozás nóta) gyakorlatilag inkább egy gyűjteményes kiadás, amiről lemaradt néhány kevésbé jól sikerült dal. Egy eszement rohanás az egész lemez, egyedül a feldolgozásoknál lassulnak le egy kicsit a srácok. Abszolút lehengerlő. A digipack szép, szövegkönyv helyett azonban csak egy matricát kapunk. Az 50 darabra limitált CD inkább gyűjtőknek készült, aminek sajnos az az eredménye, hogy csak nagyon kevesekhez juthat el egyben ez a kimagasló durvulás. A többiek beszerezhetik külön-külön a lemezeket, ha nem akarnak kimaradni ebből a jól sikerült tombolásból.
18 Szám 38:52 perc
Looking For Trouble Volume 1
The London Diehards & Tattooed Motherfuckers (2010)
A Motherfucking Sounds Split-sorozatának első részén a műsort a „The London Diehards” kezdi. A jól bevált klisékkel operálnak mind a 6 nótán keresztül, de mivel ezt elég ügyesen csinálják, azt kell mondjam cseppet sem csalódás a produkciójuk. A másik szereplő; a „Tattooed Motherfuckers” azonban sokkal jobban tetszett. Ezt a csapatot én a DFF felfogás miatt széles ívben kerültem, de meg kell mondjam, ami a zenei részt illeti, sokkal jobban szeretem ezt, mint a hajdani English Rose-t. Az ő féltucat daluk sokkal változatosabb, lendületesebb, és az „I am The Doctor”-ban egy új kedvencre találtam. Összességében a kiadvány elég jól tükrözi a szigetország stílusát, de szerencsére a mára már „elcsépelt” megoldásokat olyan mesterien alkalmazták, hogy az példaértékű. 16 oldalas szövegkönyv.
12 Szám 36:46 perc
Iron Youth – Respect / Defend / Create
Iron Youth – Respect / Defend / Create (2001)
A bemutatkozás sikere után a Resistance-nél megjelent második lemezt nagy várakozás előzte meg. A görögök ezúttal is kitettek magukért. A 8 oldalas, komor booklet-be csomagolt lemez igényes metált rejt. A zene kiváló, a szövegek (mind angol nyelvű) jók, a körítés is illeszkedik az első kettőhőz. Azt kell mondjam, elég közel kerültek a tökéletességhez ahoz, hogy mindenkinek nyugodt szívvel ajánlhassam ezt a tényleg fantasztikus kiadványt.
8 Szám 38:03 perc
Brutal Attack – Always Outnumbered, Never Outgunned
Brutal Attack – Always Outnumbered, Never Outgunned (2000)
Húsz év sok idő. Egy ember életében is, hát még egy zenekarnál. Az angol RAC legenda szülinapi kiadványa 8 oldalas, teljesen átlagos külsővel jelent meg. Bár szerintem Ken inkább a balladák mestere, ezen a téren most nem tudott lenyűgőzni. A lassabb nóták egyáltalán nem jönnek be, az „új” ISD emlékdal (Something Is Missing) pedig meg sem közelíti a korábbi slágereket. A kedvenceim (Put Your Hands In My Hands, Do Not Cry For Me) gyorsabb darabok, ezekre tényleg érdemes odafigyelni. A különböző videómegosztókat figyelgetve azonban azt vettem észre, hogy szinte mindegyik dal relatíve népszerű, így nem tudok mit mondani, lehet, hogy bennem van a hiba.
13 Szám 44:56 perc
Razor’s Edge – The Flag Still Flies / Re-Edition
Razor’s Edge – The Flag Still Flies / Re-Edition (2002)
Az eredetileg ’94-ben megjelent debütáló albumot új borítóval, és némileg új tartalommal dobták piacra. Utóbbiból gondolom sokan kitalálták, hogy németek felelősek az újrakiadásért. Ennek megfelelően, ahogy az már lenni szokott, 3 számot le kellett szedni a lemezről (Jobs Not Immigrants, Rocking The Reds, No Room Here). Aztán, hogy azért mégse csappanjon meg annyira a műsoridő, felmásoltak két bónusz nótát (Hands Across The Sea – Comrades In Unity, Lest We Forget). A muzsika nem rossz, már itt is elég élvezetes dolgot produkál Andy és csapata. A kiforrottság persze még nem igazán jellemző. Jobban örültem volna egy „igazi” újrakiadásnak, de hát sajnos ez van. A borító elég felejthető (4 oldalas), ezen igazán dolgozhattak volna jobban egy kicsit. Gyűjtőknek mindenképpen kötelező.
10 Szám 30:50 perc
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)