2017. szeptember 1., péntek
Before God – Wolves Amongst The Sheep
Before God – Wolves Amongst The Sheep (1999)
Mint már a korábban írtam a Big Ed project bemutatkozó albuma több újrakiadást is megért, ezért sokkal népszerűbbnek mondható, mint a folytatása az „Under The Blood Banner”. A főbb témák; háború, pogányság, tehát csak a szokásos. A zene természetesen kemény; metál, néhol hc hatásokkal. Az „ének” 99%-ban black metálos károgás, hörgés. Sajnos nekem ez a típusú igehirdetés csak ritkán jön be, úgyhogy ugyanazt tudom mondani, mint a másik lemeznél. A legjobb részek a dallamos éneknél törnek elő, és számomra akkor tényleg élvezetes volt a produkció. Persze ez finoman szólva nem volt jellemző, így értékelni tudom ugyan a BG lemezeket, de élvezni sajnos nem. 12 oldalas szövegkönyv.
10 Szám 45:59 perc
Saga – Comrades Night
Saga – Comrades Night (2009)
Saga második koncertfelvétele ugyan nem sokban különbözik a korábbi anyagaitól, én mégis kicsit értetlenül állok előtte. A kivitelezés szokás szerint profi, a hangzás sem rossz. Engem azonban meglep, hogy egy előadó, akinek csupán két önálló lemeze jelent meg (nem számítva a Midgard, és a Skrewdriver feldolgozás lemezeket persze), már megint egy ilyen típusú kiadvánnyal jelentkezik. A 14 számos felhozatalból ez alkalommal 5 feldolgozásunk van (micsoda meglepetés). A rajongók biztos beszerzik, de nekem van egy ilyen húzzunk le még egy bőrt a dologról érzésem. Ezt pedig nem szeretem. Egy ilyen tehetséges előadónál különösen nem.
14 Szám 62:37 perc
Irminsul – Están Locos Estos Judíos!
Irminsul – Están Locos Estos Judíos! (2013)
A zog által rendesen megritkított spanyol színtérről próbáltam valamiféle anyaghoz hozzájutni. A hispánok mindig otthon voltak a RAC-ban, és jellegzetes mediterrán zenéjükkel nem nagyon lehet veszíteni. A régi nagyok eltűnése óta mégis az Irminsul volt az első olyan csapat, akiknek lemezére nagyon fájt a fogam. Az ELEJ nem is igazán album, inkább nevezhető demónak sok-sok hibával, tévesztéssel. Finoman szólva nem egy mainstream anyag, de örülök, hogy legalább ez eljutott hozzám. A korong legjobban sikerült alkotása szerintem egy feldolgozás, amit talán furcsálhatnak azok, akik néha-néha olvasgatják a bejegyzéseimet. Az „Europa Nación” a Ballagó Idő „Óh Magyarországának” újraértelmezése teljes Európára. Valószínűleg ezzel a húzással nem csak az én szívembe lopták be magukat.
7 Szám 31:41 perc
Iron Youth – Faith Is Stronger Than Fire
Iron Youth – Faith Is Stronger Than Fire (2005)
A 3. Iron Youth sorlemez megjelenése messze nem keltett akkora visszhangot, mint az elődei. A fiúk ugyan maradtak az általuk kitaposott ösvényen, és újabb 9 dalon keresztül ostromolnak minket, de az album még ha meg is közelíti elődei szintjét, azokon nem tudott túllépni. A probléma véleményem szerintem nem is ez, hanem, hogy időközben a jelenleg megszállt Németország területén olyan tehetségek kerültek reflektorfénybe, akik mellett elég nehéz labdába rúgni nemzetközi szinten. Aki azonban szerette a hellén harcosok korábbi alkotásait, az nyugodtan odateheti ezt is azok mellé a polcra, aki meg nem az szerintem várja meg inkább a következő korongot. Mert bár a srácok régóta hallgatnak, én bízom a folytatásban. Addig is; Zeusz legyen veletek!
9 Szám 35:23 perc
World Wide War
SPQR – Bouncin’ Betty – Division Germania – Woden (2007)
Jelen taglalt osztott lemezünkre elég jó csapatokat sikerült összehozni. Először is itt van az olasz HC banda; az SPQR, aztán az amerikai veteránokat tömörítő Bouncin’ Betty, akik szintén HC-ben utaznak, a német Division Germania, és a sorrendben utolsó angol Woden-t sem hiszem, hogy be kéne mutatni, akik továbbra is pogány RAC-ot nyomnak. A névsor azt hiszem önmagában elég, hogy eladja a lemezt. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy én már az újrakiadás egy példányát tartom a kezemben. A stílusok ugyan különbőznek, a minőség azonban végig magas szinten mozog, és szívesen mondanám, hogy ezért gyarapítottam vele a gyűjteményemet, de hazudnék. Ha a judapesti pászkabár 3 kutyaütő zenekara mellett szerepelne, akkor is megvenném a DG miatt (persze ez egy abszurd feltevés), akik a „Manifest”-en a „Die Nacht Neigt Sich Dem Ende”-vel kápráztattak el, most pedig a „Jugend In Bewegung”-gal dobattak egy hátast velem. Tényleg nagyon kellemes CD, kiváló előadókkal, és egyik nagy kedvencemmel. 12 oldalas szövegkönyv.
12 Szám 34:53 perc
Painful Awakening – The Reality Hurts
Painful Awakening – The Reality Hurts (2008)
Állítólag az élő fellépéseiken hatalmasat alkotnak, de ez engem mondjuk annyira nem izgat. Bár nagyon tetszik néhány ilyen újhullámos csapat zenéje, ami az öltözködést, meg a többit illeti, az taszít. A koncert videókat elnézve, mintha antifa fiatalokat látnék. A 8 oldalas szokványosnak mondható booklet-et böngészve is valahol az volt az érzésem, hogy ha nem tudnám, miről van szó, azt hinném egy teljesen hétköznapi polkorrekt csapat lemezét tartom a kezemben. Sehol egy nemzeti jelkép, vagy valami hasonló. A szövegek érthetően nem szókimondóak, de hál’ Istennek normális felfogásról árulkodnak. Nem egy kihagyhatatlan anyag, a fanatikusok még szeretni is fogják.
12 Szám 31:56 perc
Path Of Resistance – MMXIII
Path Of Resistance – MMXIII (2013)
8 év után jelentkezett új lemezzel a PoR. Szép kivitelezésű, tetszetős kiadvány. A kiabálós HC maradt, és még nekem, aki annyira nincs oda ezért a fajta muzsikáért is hallgatható. Dallamok is elég gyakran felbukkannak, aminek ugyancsak örültem. Nem sokat tudok még hozzátenni. A csapat maradt a régi úton, továbbra is profi módon tolják az NSHC szekerét. Ennyi.
11 Szám 43:01 perc
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)